Olvasás Portál

lovári  |  english

Bemutatkozott a Mikkamakka

Bemutatkozott a Mikkamakka

2015.10.26. 10:27

Új gyermekfolyóirat lép a színre, kisiskolásoknak

2015. október 19-én, a Mesemúzeumban tartott lapbemutató keretében ismerkedhettek meg az érdeklődők az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet új gyermekirodalmi folyóiratával.

 

 

 

 

Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet fontos feladatának tartja a pedagógusok szakmai munkájának támogatását a hatékony, eredményes és méltányos oktatási rendszer érdekében. Kiemelt figyelmet szentel a pedagógiai kutató-fejlesztő tevékenység és a szakpolitikai ajánlások készítése, a tanterv- és követelményfejlesztés, valamint a tartalomfejlesztés (tankönyvek, digitális tananyagok megjelentetése) mellett a pedagógusok módszertani kultúrájának gazdagítására az Intézet honlapja (www.ofi.hu) és szakmai kiadványai (Educatio, Könyv és Nevelés, Új Köznevelés, Új Pedagógiai Szemle) segítségével. A köznevelési intézményekhez 2013 óta térítésmentesen jut el az Új Köznevelés című folyóirat, idén ősszel pedig megnyílik a Nemzeti Köznevelési Portál (www.nkp.hu), amely egy, a pedagógusok, a diákok és a szülők számára készült, komplex tanulástámogató rendszer.

Az OFI folyóiratainak sora idén ősszel egy havonta megjelenő, alsó tagozatosoknak szánt diákmagazinnal, a Mikkamakkával bővül, melyet az OFI térítésmentesen juttat el 1-1 példányban az általános iskolákba. A lap célközönsége a 6-10 éves korosztály, illetve az ő tanítóik, szüleik. A lap elsődleges célkitűzése az olvasás népszerűsítése, a vizuális kultúra fejlesztése és az ismeretterjesztés. Minden lapszám meghatározott tematika köré épül: az első (dupla) szám témája az út, az utazás, a második (szintén dupla) számé pedig az idő.
A Mikkamakka magazin a minőségi gyermekirodalom közvetítője, ezt tükrözik a kiadványba válogatott hagyományos népmesék, a kortárs gyereklíra és -próza legizgalmasabb alkotásai, valamint az ezekhez kapcsolódó magas színvonalú illusztrációk. Ezen kívül a szövegértést fejlesztő, szókincsbővítő játékos feladatok, angol nyelvi rejtvény, valamint könyvajánlók is helyet kapnak a lapban.

A gyerekek ismereteit érdekes interjúk és cikkek segítségével bővíti a Mikkamakka: az első számban például megismerhetnek különleges foglalkozású embereket (egy idegenvezető mesél munkájáról), megtudhatják, pontosan mivel is foglalkoznak egy Madármentő Állomáson, olvashatnak arról, hogy ükanyáink milyen közlekedési eszközöket használtak, és kirándulhatnak egyet a Marsra. Kortárs magyar szerzők és illusztrátorok is bemutatkoznak: ebben a lapszámban Borbáth Péter író és Simonyi Cecília illusztrátor. A szociális kompetencia fejlesztése jegyében olyan gyerekeket is bemutat a lap, akik valamiben különböznek az „átlagtól”: Sári arról mesél, hogy SNI-s létére hogyan vette az akadályokat az első hetekben az iskolában, Zsófiról pedig megtudhatjuk, hogy gyerekszínészként nem kisebb helyen lép fel, mint a Nemzeti Színházban. A családi idő minőségi eltöltéséhez otthon közösen elvégezhető kísérletek leírásával és finom, könnyen elkészíthető ételek receptjeivel járul hozzá a lap. A Mikkamakkához már készül az az online támogató felület, amely a pedagógusok számára ad ötleteket, miként tudják a magazin írásait az alsó tagozatos nevelő-oktató munkában hasznosítani.

(Indri Dániel írása)


Multimédia tartalom:

Értékelés

Átlag: 5 (1 értékelésből)

Szólj hozzá:

Kérem, jelentkezzen be!

Hozzászólások: